Dandanes se računalniška tehnologija razvija z neverjetno hitrostjo. Skoraj vsake nekaj mesecev smo priča vedno hitrejšim procesorjem, večjim spominskim karticam ter novim operacijskim sistemom. To predvsem velja za mobilno tehnologijo, saj je preprosto polna inovacij, ki se jih ne moremo nasititi.
Nove naprave pa niso nujno vedno boljše. Če ne bomo popravili ekrana na starem telefonu, nam morda nov telefon ne bo več všeč. To se rado predvsem zgodi takrat, ko nekaj kupimo na silo, ker nujno potrebujemo. Možno je, da nam ne bo všeč velikost, teža in občutek novega mobitela, vendar ga bomo morali uporabljati, saj smo kupili novega. V tem primeru je popravilo ekrana veliko bolj ekonomična in smiselna odločitev, ki nam bo prihranila sredstva, čas in živce.
S popravilom prihranimo sredstva
Morda je popravilo ekrana res dokaj velik strošek, vendar se ne more primerjati s ceno nove naprave. To se pokaže takrat, če se nam je poškodoval nov telefon in bi ga radi nadomestili z enako ali boljšo izvedbo. Res je pa tudi, da je odvisno od vrste poškodbe ekrana, koliko nas bo končno popravilo stalo. Tako bomo morda plačali veliko manj, kot si sprva mislimo.